reklama
sobota, 10 październik 2015 20:24

Poglądy Gowina jako przyszłego szefa MON czy MSW?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Złożenie w nowej kadencji Sejmu projektu ustawy o zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych, regulującej kompetencje i zasady współpracy służb odpowiedzialnych w Polsce za bezpieczeństwo - zapowiedział na konferencji prasowej w Krakowie prezes Polski Razem Jarosław Gowin

 

 

Gowin i europoseł Marek Jurek rozpoczęli konferencję od wyrażenia współczucia dla narodu tureckiego w związku z sobotnim zamachem bombowym, do jakiego doszło przed dworcem kolejowym w Ankarze. Według tureckiego ministerstwa służb wewnętrznych zginęło w nim co najmniej 30 osób, a 126 zostało rannych.

 

Zapowiedział, że w nowej kadencji Sejmu złoży projekt "ustawy o zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych". - Porządkowałaby ona kompetencje poszczególnych organów państwa, i ministerstw, i instytucji takich jak ABW, służby wojskowe, Straż Graniczna. Dzisiaj ta współpraca jest oparta o dobrą wolę szefów poszczególnych instytucji. Potrzebne jest uporządkowanie prawne - mówił Gowin.  Podkreślił, że należy wzmocnić potencjał działania Centrum Antyterrorystycznego, funkcjonującego przy ABW. - Utworzenie tego Centrum było dużym sukcesem polskiego państwa, ale dzisiaj widać wyraźnie, że jest ono niedofinansowane. Potrzebne jest zwiększenie nakładów na przygotowanie programu antyterrorystycznego i funkcjonowanie samego Centrum, nakładów rzędu 30 mln zł rocznie. Potrzebne jest także doprecyzowanie kompetencji poszczególnych instytucji państwowych przy zwalczaniu zagrożeń terrorystycznych - powiedział Gowin.

 

Źródło: onet.pl 

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gowin-potrzebna-ustawa-antyterrorystyczna-regulujaca-wspolprace-sluzb/kldstt

Czytany 638 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy