reklama
środa, 10 styczeń 2018 07:33

Gen. Różański: jestem gotów pomóc Błaszczakowi

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Trudno nie być zadowolonym, że ten czas, który trwał przez dwa lata, się skończył - powiedział w "Popołudniowej rozmowie w RMF FM" gen. Mirosław Różański o dymisji Antoniego Macierewicza. Wojskowy podkreślił też, że były szef MON nie zrealizował wielu swoich deklaracji. Wcześniej Różański napisał na Twitterze, że wraz z odejściem Macierewicza kończy się "najbardziej mroczny okres w najnowszej historii Sił Zbrojnych"

W rozmowie z Marcinem Zaborskim gen. Różański podkreślił też, że między odchodzącym ministrem a prezydentem Andrzejem Dudą nie było chemii do odpowiedniej współpracy. Pytany o pozytywy rządów Macierewicza wskazał wprowadzenie w armii nowego systemu awansowego dla kadr najniższego szczebla. Jednocześnie stwierdził, że do dymisji byłego już szefa MON doszło zdecydowanie za późno.

Różański krytycznie wypowiedział się również o stanie ukompletowania polskiej armii. Jego zdaniem, odpowiedzialność za taki stan rzeczy spoczywa na Macierewiczu. Jednocześnie generał zapowiedział, że jest gotów pomóc Mariuszowi Błaszczakowi w nowej misji. Za najważniejsze zadanie nowego ministra uznał konieczność odtworzenia zdolności operacyjnych jednostek. Stwierdził też, że nowy minister powinien w inny sposób podejść do kwestii związanych ze szkoleniem oraz zabrać żołnierzy z miesięcznic i pokazów.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-rozanski-jestem-gotow-pomoc-blaszczakowi/r5sjbhf

 

Czytany 668 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • weteran

    Pan generał powinien zapytać min Błaszczaka dlaczego jego poprzednik usunął ze słuzby NAJBARDZIEJ ZASŁUŻONYCH DLA SIŁ POWIETRZNYCH ŻOŁNIERZY W MIŃSKU MAZOWIECKIM!!! GDZIE BYŁ WTEDY DOWÓDCA GENERALNY I INNI WAŻNI DLA PORZĄDKU HIERARCHI DOWÓDCY!