reklama
środa, 10 styczeń 2018 18:16

Żołnierz, pod wpływem alkoholu i narkotyków, spowodował śmiertelny wypadek. Jest wyrok

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żołnierz zabił kobietę prowadząc samochód pod wpływem narkotyków i alkoholu. Do tragedii doszło we wrześniu 2016 roku na drodze między miejscowościami Osiecznica oraz Świętoszów na Dolnym Śląsku. Sąd Rejonowy w Bolesławcu wydał wyrok w tej sprawie.

Grzegorz H. zażywał tego dnia metamfetaminę i pił alkohol. Mimo to wsiadł za kierownicę. Jadąc w godzinach porannych ponad 120 km na godzinę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z innym pojazdem, którym podróżowały dwie osoby. Oba auta dachowały i wypadły poza jezdnię. Pasażerka samochodu zginęła na miejscu, a kierowca miał złamaną kość skokową.

Sąd uznał Grzegorza H. winnym i skazał go na łączną karę 8 lat pozbawienia wolności. Będzie on mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie nie wcześniej niż po 6 latach i 6 miesiącach. Ponadto do końca życia nie może prowadzić żadnych pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Troje najbliższych pasażerki, która zginęła w wypadku, otrzyma od skazanego po 15 tysięcy złotych, a 10 tysięcy Grzegorz H. ma zapłacić poszkodowanemu kierowcy pojazdu. Grzegorz H. był żołnierzem zawodowym. Pracował w Jednostce Wojskowej w Świętoszowie.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/74009/Zolnierz-pod-wplywem-alkoholu-i-narkotykow-spowodowal-smiertelny-wypadek-Jest-wyrok

 

 

Czytany 626 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji