reklama
środa, 10 styczeń 2018 18:19

Paweł Szefernaker wiceszefem MSWiA. Mówią o nim "cyfrowy szogun"

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Paweł Szefernaker, były sekretarz stanu w kancelarii premiera u Beaty Szydło zostanie wiceministrem w MSWiA. Będzie pierwszym zastępcą Joachima Brudzińskiego - dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada. W resorcie - według naszych informacji - zajmować ma się administracją, będzie odpowiedzialny za kontakt z samorządami.

Z naszych ustaleń wynika, że Paweł Szefernaker jako sekretarz stanu będzie pierwszym zastępcą Joachima Brudzińskiego. W założeniach w resorcie ma odpowiadać za literkę A w skrócie MSWiA, czyli za administrację. To między innymi nadzór nad wojewodami, administracją publiczną, a także kontakty z samorządami. Ma tu doświadczenie, bo w Prawie i Sprawiedliwości był koordynatorem do spraw struktur terenowych. 

Paweł Szefernaker przez dwa lata pracował w kancelarii premier Beaty Szydło. Do Sejmu dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości reprezentując Koszalin. Wcześniej był radnym sejmiku zachodniopomorskiego. Jest przewodniczącym Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.  Niespełna 30-letni Paweł Szefernaker odpowiadał przed wyborami prezydenckimi, w których wygrał Andrzej Duda, za kampanię internetową. Sam prezydent mówił o nim "cyfrowy szogun". Wielu komentatorów podkreśla, że gdyby nie Szefernaker, nie byłoby podwójnego wyborczego zwycięstwa PiS w 2015 r.

Źródło: www.wojskjonews.pl  >>>

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pawel-szefernaker-wiceszefem-mswia-mowia-o-nim-cyfrowy-szogu,nId,2506589#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 

 

Czytany 270 razy

Overall Rating (1)

0.5 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • antek

  Rated 0.5 out of 5 stars

  Brudziński ze Szczecina to znalazł sobie swojego "misiewicza" także ze Szczecina.
  Jak tutaj można nie mówić o nepotyznie kiedy tacy gówniarze są wiceministrami.
  Typowy przykład BMW.

 • marko

  absurdalna sytuacja w której osoba zatrzymana za kradzieże i wyłudzenia zostaje ministrem SWiA, a specjalista od internetu jego zastąpcą - Wiosek - doświadczenie jednego i drugiego zapewne może zostać wykotzystane podcas wyborów samorządowych by ich wynik odpowiadał oczekiwaniom satrapy, a niekoniecznie był zgodny z wolą Suwerena :-(