reklama
czwartek, 11 styczeń 2018 15:44

Anna Pęzioł-Wójtowicz nie jest już rzeczniczką MON

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Pułkownik Anna Pęzioł-Wójtowicz nie jest już rzeczniczką prasową Ministerstwa Obrony Narodowej - poinformowało biuro prasowe ministerstwa. Pęzioł-Wójtowicz została rzeczniczką ministerstwa w kwietniu. Na stanowisku zastąpiła Bartłomieja Misiewicza. Szefem gabinetu politycznego szefa MON został natomiast Łukasz Kudlicki.

Pęzioł-Wójtowicz w trakcie pracy w Ministerstwie Obrony Narodowej dwukrotnie awansowała. W kwietniu obejmowała stanowisko jeszcze jako major. Najprawdopodobniej na przełomie listopada i grudnia została awansowana na stopień pułkownika.

Wojskowa pracowała w MON już wcześniej. Od 8 marca 2016 roku był pełnomocniczką ds. wojskowej służby kobiet. Na tym stanowisku zachęcała do udziału w bezpłatnych kursach samoobrony kobiet, jakie MON prowadzi od listopada 2016 r. w 30 miejscowościach w całej Polsce.

Była rzeczniczka MON rozpoczęła służbę wojskową w 2005 r. jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po jej ukończeniu była dowódcą plutonu zmechanizowanego w Polsko-Litewskim Batalionie Sił Pokojowych w Orzyszu. Następnie służyła jako oficer prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu, młodszy specjalista w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON, Sekretariacie MON, a po jego przekształceniu - w Centrum Operacyjnym MON

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/anna-peziol-wojtowicz-nie-jest-juz-rzeczniczka-mon/v857heg

 

 

Czytany 747 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji