reklama
piątek, 12 styczeń 2018 07:21

Macierewicz - minister na trzy minus

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy dobrze dla polskiej armii, że szefem MON przestał być Antoni Macierewicz?

Romuald Szeremietiew, były wiceszef MON, dr hab. nauk wojskowych, wykładowca akademicki: Można mieć mieszane uczucia. Są tacy, którzy są zapatrzeni w ministra Macierewicza i uważają, że wszystko co robi jest najlepsze na świecie. Są też tacy, którzy uważają, że wszystko co robił było najgorsze na świecie. Oddać trzeba ministrowi Macierewiczowi, że nikogo nie pozastawiał obojętnym.

Jaki jest bilans pracy Antoniego Macierewicza jako szefa MON?

- Minister Macierewicz dostrzegł braki w funkcjonowanie resortu  i niedostatki siły zbrojnych. Wskazał na potrzebę stworzenia armii, która będzie w stanie obronić granice państwa. Wcześniej dominował pogląd, że wojna w Europie, uznawanej za stabilny kontynent,  jest czymś niewyobrażalnym. Wraz z tym uznano, że Polska będzie uczestniczyć tylko w zbrojnych misjach z dala od naszych granic. To sprawiło, że obrona granic przestała być priorytetem. Antoni Macierewicz zmienił takie postrzeganie obronności Polski. Obrona własnego kraju, przynajmniej w deklaracjach MON, znalazła się na pierwszym miejscu. Podjął też budowę wojsk Obrony Terytorialnej. Takie są plusy, które można odnieść do działań ministra Macierewicza.

Co jeszcze?

- Starania przywrócenia tradycji polskiego wojska, nawiązanie do postaw i bohaterstwa Legionów, Armii Krajowej, Żołnierzy Niezłomnych – to istotne we wzmacnianiu morale naszej armii.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

https://www.salon24.pl/u/szeremietiew/835582,macierewicz-minister-na-trzy-minus

 

Czytany 362 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy