reklama
piątek, 12 styczeń 2018 09:39

Ludzie Macierewicza na wylocie. Nieoficjalne informacje

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Antoni Macierewicz szybko zaczął tracić polityczne wpływy. Zaledwie kilka dni po odwołaniu go ze stanowiska ministra obrony narodowej pojawiają się informacje, że jego ludzie tracą posady. Rezygnację z funkcji szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego miał już złożyć Piotr Bączek. Dymisją zagrożeni są też inni bliscy współpracownicy byłego szefa MON.

Informację o złożeniu rezygnacji przez szefa SKW podał na Twitterze dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. Z informacji "Wyborczej" wynika, że dymisja jest konsekwencją przegranego sporu Macierewicza ze środowiskiem prezydenta. To Bączek stał za odebraniem certyfikatu dostępu do tajnych informacji gen. Jarosławowi Kraszewskiemu. Teraz ma odzyskać uprawnienia.

Szefem SKW Bączek został zaraz po mianowaniu Macierewicza ministrem obrony narodowej. Przygotowywał materiały przeciwko byłym szefom tej służby, dzisiaj oskarżanym o współpracę z Rosjanami, oraz Donaldowi Tuskowi, który miał na tą współpracę zezwolić. Bez skutku szukał dowodów na "zamach smoleński". Bez skutku usiłował też zdegradować dwoje oficerów SKW, którzy nie chcieli się podporządkować Macierewiczowi.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

https://wiadomosci.wp.pl/ludzie-macierewicza-na-wylocie-nieoficjalne-informacje-6208445453678209a

 

Czytany 1086 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Borys

    Bardzo dziwna moda - zmiany szefa i dowódcy wraz ze zmianą polityka. To nie jest dobra zmiana, powinno się liczyć jak kiedyś przygotowanie merytoryczne i doświadczenie, a nie polityczne salony. Gdzie się podziali prawdziwi fachowcy ? To co się w ostatnim czasie dzieje to moim zdaniem zwykłe rzygowiny