reklama
sobota, 13 styczeń 2018 08:41

250 tys. podpisów pod projektem przywracającym emerytury mundurowym

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Służb Mundurowych zebrał 250 tys. podpisów pod projektem ustawy przywracającej emerytury funkcjonariuszom służb mundurowych - poinformował w czwartek (11 stycznia) przewodniczący komitetu Andrzej Rozenek (SLD).

- Chcemy, żeby Sejm jak najszybciej zajął się naszym projektem. Chcemy, żeby jak najszybciej odbyła się rzetelna debata na temat środowiska emerytów mundurowych i chcemy wreszcie, by cały świat dowiedział się, że PiS-owska władza ustawami zabija ludzi - powiedział Rozenek na konferencji prasowej w Sejmie.

Rozenek zaznaczył, że 250 tys. zebranych podpisów to ogromna praca tysięcy bezimiennych ludzi, którzy próbowali w ten sposób dać wyraz swojemu niezadowoleniu z tego, co dzieje się w Polsce. - Te 250 tys. podpisów to jest dowód na to, że środowisko mundurowych jest konsolidowane i walczy o swoje prawa - mówił poseł.

Tzw. ustawa dezubekizacyjna weszła w życie na początku października ub.r. Obniża ona emerytury i renty za okres "służby na rzecz totalitarnego państwa" od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. (w połowie 1990 r. powstał UOP). Na mocy ustawy, od października ub.r. emerytury i renty b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie mogą być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Informacje o przebiegu służby funkcjonariuszy sprawdza IPN. Od decyzji obniżającej świadczenia przysługuje odwołanie do sądu.

Źródło: www.wojskonews.pl  >>>

http://www.rynekseniora.pl/polityka_senioralna/104/250_tys_podpisow_pod_projektem_przywracajacym_emerytury_mundurowym,9657.html

 

Czytany 597 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • 300 % miesięcznika , celem .. ?

    Powiem TAK , typowa SLD nagonka , mająca TAK naprawdę na celu pozyskanie elektoratu na wybory samorządowe 2018 r i parlamentarne w 2019 r. Parcie do władzy jest , jak narkotyk . Natomiast co do ustawy i TAK będzie odrzucony , dwa ustawa faktycznie pozbawia kasy wielu tych , którzy sprzeniewierzyli się Polakom w swoim czasie . Trzy , wielu służących w wojsku i emerytów wojskowych jest jej zwolennikami .

  • pitt1

    Może i tak jest. Ja bym jednak chciał, aby nie było odpowiedzialności zbiorowej. Osobiście nie znam nikogo kto byłby zwolennikiem tej ustawy represyjnej i uważam, że nigdy w takiej forime nie powinna wejść w życie.