reklama
środa, 07 luty 2018 19:25

Posłanki PO: Trzeba się zająć problemem mobbingu wobec kobiet w wojsku

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mobbing i molestowanie kobiet w wojsku to pilny problem dla MON, które powinno wypracować stosowne procedury; działania są konieczne także w innych służbach mundurowych - oceniły posłanki PO. Procedury są, MON nie pobłaża takim przypadkom - powiedział Michał Jach (PiS).

Informacja MON o sytuacji kobiet żołnierzy w Wojsku Polskim w świetle ostatnich doniesień o przypadkach molestowania i mobbingu w Żandarmerii Wojskowej była przedmiotem zwołanego w trybie nadzwyczajnym posiedzenia sejmowej komisji obrony. Posiedzenie było - wbrew stanowisku Platformy - zamknięte. Uzasadniając tę decyzję przewodniczący komisji Michał Jach (PiS) wskazywał na to, że posiedzenie dotyczy wrażliwych informacji o przypadkach objętych śledztwem. Zaznaczył też, że pozwoliło ono resortowi udzielić dokładniejszej informacji.

"W naszym rozumieniu było czymś oczywistym, że ta komisja będzie miała charakter jawny. Uważaliśmy również, że dobrze byłoby, gdyby w pracach mógł uczestniczyć rzecznik praw obywatelskich" - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO). Niestety z niezrozumiałych dla nas powodów PiS postanowił prace komisji utajnić, przez co MON straciło bardzo dobrą okazję, by pokazać, jak pracuje, jak się ustosunkowało do tych spraw, jakie ma pomysły, żeby z tym zjawiskiem walczyć" - dodała.

Źródło: www.wojskonews.pl  

http://www.pulshr.pl

Czytany 249 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • POmyślęć , nie szkodzi .

    Sprawa jest oczywista , dlaczego musiało być zamknięte . Doprawdy dziwię się braku wiedzy elementarnej co niektórych osób . Czy osoba pokrzywdzona chciała by być znana innym osobom niż do tego powołane ?? Myślenie... nie boli . :p