reklama
piątek, 09 luty 2018 08:09

Miesiąc Błaszczaka w MON: normalizacja, zmiany kadrowe i przeprowadzki

Napisane przez www.wojskonews.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szef MON Mariusz Błaszczak, który stanowisko objął przed miesiącem, jak na razie pokazał, że wojskowych traktuje bardziej po partnersku niż jego poprzednik Antoni Macierewicz. W resorcie trwają przeprowadzki między biurami oraz zmiany kadrowe, które – przynajmniej na razie – dotyczą tylko cywilów.

Pierwsze tygodnie Mariusza Błaszczaka w MON trochę przypominają rok 2011 i objęcie resortu przez Tomasza Siemoniaka. I Błaszczak, i Siemoniak przychodzili do ministerstwa po poprzednikach, z którymi – delikatnie mówiąc – wojskowym się nie układało. Obaj zaczynali od prostych gestów, które w tej sytuacji zyskiwały dodatkowe znaczenie.

Na pierwszym spotkaniu z najważniejszymi generałami obecny szef MON podyktował im numer swojego telefonu komórkowego i poprosił, by dzwonić, ilekroć będzie potrzeba. Czy jest w tym coś nadzwyczajnego? Oczywiście nic. Rzecz jednak w tym, że za czasów Antoniego Macierewicza wojskowi telefonu do ministra przeważnie nie mieli. – Mój dowódca nie mógł po prostu zadzwonić, gdyby na przykład – odpukać – coś złego się stało. To minister dzwonił, gdy miał sprawę – tłumaczy oficer z jednego z dowództw, które bezpośrednio podlegają ministrowi.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://www.defence24.pl

Czytany 926 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji