reklama
sobota, 10 luty 2018 10:40

Gen. broni w st. spocz. Skrzypczak: PGZ jest w stanie zapaści technologicznej

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Polska Grupa Zbrojeniowa jest w stanie zapaści technologicznej. Przez 2 lata nie zrobiło się (tam) nic" - powiedział w RMF FM gość Krzysztofa Ziemca gen. Waldemar Skrzypczak. Jak dodał, jego zdaniem w polskiej armii cały czas jest realizowany program sprzed 10 lat. "Wojskowi powinni teraz usiąść i w kontekście tego, co się dzieje technologicznie na świecie, zredefiniować swoje wymagania na polską armię, na polskie uposażenie" - podkreślił gość RMF FM. Tłumacząc, dlaczego stan polskiej armii jest "kiepski" mówił o nadal funkcjonujących systemach poradzieckich: "Nie mamy skutecznego uzbrojenia, systemów rażenia, systemu walki, które powodowałyby to, że nasza armia jest zdolna oprzeć się na przykład agresji Rosji".

Krzysztof Ziemiec: Oczy całego świata, mam nadzieję, że także i pana, są zwrócone na Półwysep Koreański. Tam piękni sportowcy, piękne obiekty, piękna pogoda, mamy nadzieję też sukcesy przed nami... Ale tuż za granicą czai się wróg, bo Korea to jest jedno z ogniw tej osi zła. To są igrzyska na beczce prochu? W cieniu zbrojeń?

Gen. Waldemar Skrzypczak: Myślę, że Korea Północna będzie tak długo nam zagrażała, jak długo Chiny będą jej na to pozwalały. Moim zdaniem, i to podkreślam z całą mocą, że Korea Północna, jej stanowisko, jej groźby wynikają z tego, że ona jest cynglem Chin na Stany Zjednoczone. Chińczycy manipulują w swoim interesie Koreą.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://www.rmf24.pl

Czytany 221 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji