reklama
sobota, 10 luty 2018 10:45

Koniec sporu o nominacje generalskie między prezydentem Dudą i MON?

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z informacji „Naszego Dziennika” wynika, że jeszcze 1 marca mogą zostać wręczone nominacje generalskie. Gazeta pisze również o zmianie relacji między prezydentem a szefem MON.

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch nie wykluczył, że nominacje generalskie mogą zostać wręczone 1 marca czyli w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - Spodziewam się, że wkrótce otrzymamy propozycje awansów ze strony MON. Myślę, że możliwy jest powrót do pewnego rytmu awansów, np. 3 maja, 15 sierpnia. Ale możliwe jest też zorganizowanie takiej uroczystości np. 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - tłumaczył. Zdaniem dziennikarzy świadczy to o zmianie relacji między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej.

Według dziennikarzy świadczy o tym również fakt, iż kwestia przeprowadzenia reformy struktrur dowodzenia posuwa się do przodu. - Wyzwaniem związanym z polityką kadrową armii jest także stworzenie ścieżki awansowej dla żołnierzy, dzięki której będą wiedzieli, kiedy mogą spodziewać się awansów. Oficer musi mieć czas, żeby przygotować się do nowej roli, bo awans to nie nagroda, ale nowe wyzwania - powiedział Paweł Soloch.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://www.wprost.pl

Czytany 830 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy