reklama
poniedziałek, 05 marzec 2018 12:59

Żołnierze CSŁiI uczestniczyli w inauguracji akcji „SpoKREWnieni służbą”

Napisane przez kpt. Marek Baran
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca br. żołnierze CSŁiI uczestniczyli w inauguracji ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą” w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu MSWiA Jarosław Zieliński oraz podsekretarz stanu w MON Marek Łapiński, funkcjonariusze służb podległych MSWiA, a wśród żołnierzy byli także przedstawiciele Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. 

„To piękna akcja, piękna inicjatywa. Dzisiejsza akcja jest bardzo wymowna, ponieważ dziś obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. To święto naszych bohaterów, którzy przelewali krew za naszą wolność” – powiedział podsekretarz stanu w MON Marek Łapiński.

W ramach inauguracji żołnierze mogli oddać krew w specjalnie przystosowanych autobusach do oddawania krwi, w czym uczestniczyli również żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. 

                                                         ***

W czasie akcji „SpoKREWnieni służbą” w marcu br. odbywać się będą zbiórki krwi na terenie całej Polski, a w CSŁiI akcja HDK nawiązująca do tego przedsięwzięcia odbędzie się 13 marca br.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Czytany 286 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy