reklama
czwartek, 08 marzec 2018 22:02

Ujawniamy nową instrukcję HEAD. Ekspert: dokument napisany według najgorszych wzorców

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zamówienie rządowego samolotu z dwugodzinnym wyprzedzeniem przez e-mail. I to nie tylko dla polityków. Taką procedurę umożliwić ma trzymany przez MON w tajemnicy dokument, do którego dotarła WP. - Politycy mają prawo do samobójstwa. Cała nadzieja w tym, że lotu odmówi załoga – słyszymy w MON.

Według naszych źródeł w MON "instrukcja organizacji lotów z najważniejszymi osobami w państwie", do której dotarliśmy, powstała pod koniec 2017 roku, gdy szefem MON był Antoni Macierewicz. Prace nad dokumentem trwały niemal dwa lata i odwołany w styczniu Macierewicz nie zdążył już go podpisać.

Po objęciu resortu przez Mariusza Błaszczaka - jak twierdzą nasze źródła - w dokumencie nie naniesiono znaczących zmian poza kosmetycznymi, jak zastąpienie zlikwidowanego Biura Ochrony Rządu przez powołaną w lutym Służbę Ochrony Państwa. - Nie można było nic istotnego zmienić z prostego powodu. Musielibyśmy wtedy zacząć na nowo uzgodnienia z innymi instytucjami (o tarciach między MON i kancelarią premiera pisaliśmy we wrześniu). Jedyne istotne zmiany to zastąpienie BOR przez SOP – tłumaczy jeden z rozmówców.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://wiadomosci.wp.pl

Czytany 217 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy