reklama
poniedziałek, 12 marzec 2018 07:49

Andrzej Duda: nikt nie będzie nam niczego dyktował

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Mówiłem, że moja współpraca z ministrem (Antonim Macierewiczem - red.) - jest faktycznie zablokowana - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Andrzej Duda. Prezydent zaprzeczył, że to jedynie jego naciski doprowadziły do dymisji ówczesnego szefa MON. W rozmowie z Piotrem Zarembą podkreśla, że "w życiu z reguły decyduje wiele czynników".

- O ustawę o IPN ostatni raz byłem pytany podczas mojej wizyty w Izraelu przed rokiem - mówi Andrzej Duda, pytany o rzekomo zaplanowane spotkanie z wiceprezydentem USA. Podkreśla, że Amerykanie nie rozmawiali z nim o nowelizacji.

- Byłbym zdziwiony, gdyby nasze strategiczne relacje ze Stanami Zjednoczonymi uległy pogorszeniu w związku z jednym przepisem - tłumaczy w rozmowie z "DGP".

Natomiast władze Izraela mocno zabiegały o zapis, który wyłączałby spod prawa działalność artystyczną i naukową. - Miałem wrażenie, że nie sama idea ustawy budzi w Izraelu zastrzeżenia, ale te dwa problemy. Dlatego potem zadziwiła mnie skala izraelskiego ataku - podkreśla prezydent.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://wiadomosci.onet.pl

Czytany 278 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji