reklama
poniedziałek, 12 marzec 2018 07:51

Gen. dyw. rez. Roman Polko: ’’Niech ludzi, którzy zhańbili polski mundur, sądzi sąd, a nie politycy’’

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozliczenie z przeszłością jest skuteczne, jeżeli dokonuje go sąd. Nie polityk - mówi gen. dyw. rez. Roman Polko. Podkreśla też, że Polsce powinno zależeć na utrzymaniu zaufania USA. Trudno je było zyskać, za to łatwo możemy je stracić.

 Panie generale, czy napięcia w relacjach polsko-amerykańskich na szczeblu dyplomatycznym przekładają się na jakość współpracy wojskowej Polska-USA?

- Najważniejsze w relacjach dwustronnych są wiarygodność i zaufanie. A na nie pracuje się na polu walki. Polscy żołnierze zdobyli to zaufanie choćby na misjach w Iraku i Afganistanie. Zbudowaliśmy z Amerykanami relacje dwustronne, których nie da się wypracować na papierze i opisać w dokumentach. Uznano nas za wiarygodnego sojusznika, pojawiły się podstawy ku temu, żeby udostępniać nam nowe technologie, jak systemy obrony rakietowej Patriot, oraz dać dostęp do informacji wywiadowczych i się nimi wymieniać. Ten ostatni aspekt współpracy nie powinien być roztrząsany publicznie, ale to m.in. właśnie on pokazuje skalę zaufania w relacjach polsko-amerykańskich.

Źródło: www.wojskonews.pl  

http://weekend.gazeta.pl

Czytany 362 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 20:46

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji