reklama
wtorek, 13 marzec 2018 17:40

SpoKREWnieni Służbą w 16 DZ

Napisane przez kpt. Katarzyna Kulma
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych oraz ogólnopolskiej akcji służb mundurowych podległych MSWiA oraz MON pod hasłem „SpoKREWnieni Służbą”, 12 marca w kompleksie koszarowym w Białobrzegach środowisko wojskowe uczestniczyło w oddawaniu krwi. 

W honorowej akcji krwiodawstwa uczestniczyli żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej Dowództwa 16 Dywizji Zmechanizowanej, 9 batalionu dowodzenia oraz pozostałych jednostek stacjonujących w kompleksie koszarowym w Białobrzegach.

Akcję realizował Zespół Medyczny z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Warszawy w specjalistycznym ambulansie przystosowanym do poboru krwi. Koordynatorem szczytnego przedsięwzięcia był chor. Jacek Litwinek z 9 bdow, wieloletni honorowy dawca krwi i jej promotor w środowisku wojskowym. W ramach akcji zebrano ponad 10 litrów krwi.

                                   ***

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” ma na celu oddanie hołdu i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, jest objęta patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. Rozpoczęła się w dniu święta państwowego przypadającego na 1 marca, ustanowionego w 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, i trwa przez cały marzec.

Tekst: kpt. Katarzyna Kulma, redakcja mjr Marek Nabzdyjak

Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski

 

Czytany 272 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy