reklama
piątek, 23 marzec 2018 06:01

Zasiłek na zagospodarowanie po drugim kontrakcie 

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DawiD: Czy zasiłek na zagospodarowanie po drugim kontrakcie jest obligatoryjny czy dowódca może go przyznać ale nie musi ? 

Odpowiedź: Zgodnie z art. 82 ust. 1 ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, żołnierz powołany do pełnienia zawodowej służby wojskowej otrzymuje zasiłek na zagospodarowanie w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym.

Z ust. 2 danego przepisu reguluje moment, w którym przyznaje się takowy zasiłek. Zasiłek na zagospodarowanie przyznaje się: żołnierzowi służby stałej – po objęciu stanowiska służbowego a żołnierzowi służby kontraktowej – po zawarciu drugiego kontraktu.

W Pańskiej sytuacji, kiedy został zawarty drugi kontrakt, nabył Pan prawo do otrzymania wspomnianego zasiłku. Jego przyznanie nie zależy od uznania dowódcy jednostki wojskowej  - jest to należność przysługująca z mocy prawa. W razie braku jego wypłaty należy zwrócić się do organów kadrowych lub właściwego wojskowego oddziału gospodarczego celem wyjaśnienia. AG

 

Czytany 483 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy