reklama
piątek, 30 marzec 2018 21:15

CSWL i SPWL jesteśmy SpoKREWnieni służbą

Napisane przez kpt. Janusz Jarmużek
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych oraz ogólnopolskiej akcji służb mundurowych podległych MSWiA oraz MON pod hasłem „SpoKREWnieni Służbą”, przez cały miesiąc marzec, prawie codziennie żołnierze CSWL  uczestniczyli w akcji oddawania krwi. 

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa pod hasłem „SpoKREWnieni służbą” miała na celu oddanie hołdu i upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, objęta była patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. Rozpoczęła się w dniu święta państwowego przypadającego na 1 marca, ustanowionego w 2011 roku jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i trwała przez cały marzec.

W honorowej akcji krwiodawstwa uczestniczyli również, żołnierze i pracownicy Resortu Obrony Narodowej poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych i Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. 

Akcję realizowało wraz z CSWL i SPWL Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Dziennym rekordem akcji było oddanie przez 54 żołnierzy z CSWL prawie 25 litrów krwi w specjalistycznym autobusie przystosowanym do poboru krwi, który w dniu 23 marca stacjonował w kompleksie koszarowym CSWL. Koordynatorem szczytnego przedsięwzięcia był Oficer Prasowy CSWL kpt. Janusz Jarmużek, honorowy dawca krwi i jej promotor w środowisku wojskowym. W ramach akcji wzięło udział prawie 170 żołnierzy i oddało ponad 70 000 ml krwi.                      

Zebrana krew będzie przeznaczona dla ofiar wypadków i osób chorych. – Wierzymy, że udział CSWL i SPWL w akcji „SpoKREWnieni służbą” sprawi, że uratujemy wiele istnień ludzkich, jesteśmy pewni ,że w tym roku uda się zebrać jeszcze więcej żołnierskiej krwi dla potrzebujących.

Możecie być dumni z Waszego bezinteresownego i szczerego wkładu w pamięć o „Żołnierzach Wyklętych”, a przede wszystkim w ratowanie życia innych, bo "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" (Jan Paweł II). 

Żołnierskie Dziękuje

Tekst: kpt. Janusz Jarmużek

Zdjęcia: CSWL i SPWL

 

Czytany 91 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy