reklama
piątek, 13 kwiecień 2018 11:42

NATO: Nie jesteśmy gotowi na militarną konfrontację z Rosją

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stosunki Zachodu z Rosją są najgorsze od czasów zimnej wojny, a planiści NATO ostrzegają, że Sojusz nie jest gotowy na konflikt. USA naciskają na europejskich sojuszników, aby zmobilizowali znacznie więcej sił zdolnych do natychmiastowej reakcji. 

Gdyby doszło do konfliktu europejskich krajów NATO z Rosją, tylko kilka tysięcy spośród ponad miliona żołnierzy byłoby w stanie szybko się przemieścić – ostrzegają przedstawiciele Sojuszu. Waszyngton chce to zmienić. Postuluje, by w ciągu 30 dni od ogłoszenia przez dowództwo NATO stanu gotowości co najmniej 30 tys. żołnierzy – wraz z samolotami i okrętami marynarki wojennej – było w stanie dotrzeć do wyznaczonego miejsca.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://wyborcza.pl

Czytany 238 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Bez sensu .

    " Nie jesteśmy gotowi na militarną konfrontację z Rosją ' to PO co NATO , skoro nie jest w stanie odeprzeć ewentualnego przeciwnika ? Czyli cały czas pozory , pozory za setki miliardów dolarów ? ;);)

  • ert

    W 39 roku za pięć dwunasta przed wojną WP zdołało zmobilizować około 700 tys żołnierzy ile zdołało by zmobilizować w takim czasie dzisiaj ? Może okazać się że osiągnięcia naszych dziadków to obecnie nieosiągalna abstrakcja.