reklama
sobota, 14 kwiecień 2018 06:07

MON: 1,5 mld na obronę terytorialną w 2018 roku, 800 mln - na samoloty VIP

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w odpowiedzi na poselską interpelację, że w budżecie na 2018 rok zaplanowano w związku z tworzeniem Wojsk Obrony Terytorialnej nieco ponad 1,5 mld zł. Resort przyznał jednocześnie, że środki na zakup samolotów VIP, w wysokości 809 mln zł pochodzą z puli 2 proc. PKB.

Wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz przedstawił informację o budżecie MON w odpowiedzi na interpelację posła Tomasza Siemoniaka, byłego ministra obrony narodowej w rządzie PO-PSL. W interpelacji pytano m.in. o finansowanie priorytetowych zadań modernizacji technicznej w latach 2017 i 2018, Centralnych Planów Rzeczowych, programów zakupu samolotu do przewozu najważniejszych osób w państwie, finansowanie Wojsk Obrony Terytorialnej, a także zaplanowane stany osobowe żołnierzy zawodowych, Narodowych Sił Rezerwowych i Terytorialnej Służby Wojskowej.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://www.defence24.pl

Czytany 283 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • MONX

    Niby kasa wzrasta na MON a wydawana jest na co ? I tak bez końca . I dziwić się , że żołnierze skarżą się na 30 letni sprzęt , albo że jakiś wizjoner każe malować hełmy z lat 70 za grube miliony ? Gospodarka i efektywność wydawania kasy w MON jest ... * ;);) A ha i proszę o dalsze tworzenie " bardzo potrzebnych " nowych stanowisk cywilnych w armii . :p