reklama
poniedziałek, 16 kwiecień 2018 08:38

Cztery osoby oskarżone ws. kradzieży wojskowego paliwa

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzy osoby oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Warszawie o kradzież paliwa lotniczego z jednostek wojskowych. Kolejna osoba została oskarżona o nabycie pochodzącego z tej kradzieży paliwa - poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Łukasz Łapczyński.

Z informacji prokuratury wynika, że trzech oskarżonych to byli żołnierze, którzy w latach 2012-2013 kradli paliwo w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balicach oraz w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Paliwo było potem sprzedawane innym żołnierzom i osobom prywatnym. Według prokuratury oskarżeni z popełniania przestępstwa uczynili sobie stałe źródło dochodów.

- Proceder kradzieży polegał na m.in. na nieewidencjonowaniu części paliwa lotniczego dostarczanego do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, a następnie sprzedaży. W przypadku 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie – Balice, sprawcy pozyskiwali paliwo podczas tankowania i obsługi statków powietrznych. Ujawniono również przypadki kradzieży oleju napędowego z pojazdów służbowych w tych bazach - wskazał prok. Łapczyński.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://warszawa.onet.pl

Czytany 537 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji