reklama
wtorek, 17 kwiecień 2018 11:16

Wojskowy wieczór premier w Węgorzewie

Napisane przez Aleksander Iwaniuk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

W piątek, 13  bm. Klub 11 Mazurskiego Pułku Artylerii  zaprosił mieszkańców Węgorzewa  do Węgorzewskiego Centrum Kultury na  Wojskowy Wieczór Premier, cykliczną już imprezę w wiosennym kalendarzu.

Jak zwykle, chętnych do obejrzenia było dużo więcej niż miejsc. Sala  Widowiskowa dosłownie pękała w szwach. Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne w premierowych układach. Po całym roku ciężkiej pracy, dzieci i młodzież mogły się pochwalić swoimi  umiejętnościami tanecznymi oraz osiągnięciami podczas wyjazdów na  konkursy taneczne. W ponad godzinnym premierowym bloku wystąpili gospodarze z Klubu 11 Pułku Artylerii: Pierwszy Roczek, Tik Tak, Miniaturka, Luzik , Trzy Czwarte i Mini Dance. Program wzbogacili gościnnie występujące zespoły z Węgorzewskiego Centrum Kultury: Słoneczka, Impuls, Daytan i Amir,  a ponadto  Olsztyńska  Szkoła Tańca MONSTARS oraz dziecięce grupy Fantazja i Fantazja Mini  z Giżycka.

Rozpiętość stylów i technik tanecznych, wieku tancerzy, a także ogromna różnorodność w zakresie doboru podkładów muzycznych, strojów wzbudzała zachwyt i nieukrywany podziw. Finał należał do Mini Dance z autorską choreografią  do utworu I Love Baby, kończąc popisy taneczne tancerki zaprasiły na scenę bohaterów wieczoru – 170 młodych tancerzy z Węgorzewa, Giżycka i Olsztyna,  dla których taniec staje się czymś więcej, niż tylko zapełnioną kratką w tygodniowym planie zajęć pozalekcyjnych.

Ta pasja nie byłaby możliwa,  gdyby nie instruktorzy, zawsze nieco w cieniu, ale na równi z  podopiecznymi przeżywający ich sukcesy i sceniczne porażki: Grażyna Wojtkiw, Katarzyna Rakowska oraz Katarzyna Krasowska i Aleksandra  Kubiak.  Instruktorkom osobiście podziękował dowódca pułku, pan płk  Robert Matysek.

Tekst: Aleksander Iwaniuk

Zdjęcia: Leszek Drozd

Czytany 40 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy