reklama
wtorek, 17 kwiecień 2018 15:30

Minimalne wymagania na II klasę specjalisty 

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Patryk. Mam pytanie odnośnie klasy specjalisty wojskowego.Od 4 lat jestem na stanowisku służbowym KIEROWCA-RADIOTELEFONISTA SW1: 38T64 SW2: 28B62  Czy mogę zdawać klasę specjalisty ze sprawności drugiej? Powiedziano mi że nie. Tymczasem rozporządzenie MON mówi, że na III klasę specjalisty żołnierz musi zajmować stanowisko służbowe w specjalności wojskowej minimum 2 lata. 

Od redakcji: Zgodnie z § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 1 czerwca 2010 r. w sprawie nadawania, potwierdzania, podwyższania, i utraty klasy kwalifikacyjnej przez podoficerów i szeregowych zawodowych, nadanie, podwyższenie lub potwierdzenie klasy kwalifikacyjnej żołnierzowi zawodowemu uzależnione jest od spełnienia przez niego łącznie następujących warunków:

  1. nabycia wiedzy i umiejętności praktycznych w specjalności właściwej dla zajmowanego stanowiska służbowego;
  2. potwierdzenia w czasie egzaminu kwalifikacyjnego wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych przewidzianych w szczegółowych kryteriach uzyskiwania klas kwalifikacyjnych specjalistów wojskowych;
  3. zajmowania stanowiska służbowego w specjalności wojskowej, w której żołnierz zawodowy ubiega się o określoną klasę kwalifikacyjną, przez okres umożliwiający uzyskanie odpowiedniego poziomu wiedzy i umiejętności praktycznych:
  • a)dla klasy trzeciej - co najmniej dwóch lat od daty objęcia stanowiska służbowego,
  • b)dla klasy drugiej - co najmniej trzech lat od daty uzyskania trzeciej klasy kwalifikacyjnej,
  • c)dla klasy pierwszej - co najmniej trzech lat od daty uzyskania drugiej klasy kwalifikacyjnej,
  • d)dla klasy mistrzowskiej - co najmniej dwóch lat od daty uzyskania pierwszej klasy kwalifikacyjnej.

Mając na uwadze powyższe, koniecznym jest wpierw uzyskanie klasy trzeciej. Do egzaminu na klasę drugą mógłby Pan podejść dopiero po co najmniej trzech latach uzyskania trzeciej klasy. AG

 

Czytany 1015 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji