reklama
środa, 25 kwiecień 2018 08:08

Patriotyzm oczami młodzieży,czyli SALW-a w Kutnie

Napisane przez SALW-a
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a uczestniczyło  w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie w debacie poświęconej współczesnemu postrzeganiu patriotyzmu i umiłowaniu Ojczyzny.

Punktem wyjścia tego wydarzenia była wydana przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie monografia "Polacy, nic się nie stało. Patriotyzm oczami młodzieży". We wstępie do przedmiotowej monografii prof. Remigiusz Wiśniewski (Członek Stowarzyszenia SALW-a) napisał: Cieszy fakt, iż grupa młodych ludzi zauważa wspomniane zjawisko w wymiarze problemu, podejmując debatę w tak ważnym wieloaspektowym obszarze jakim jest współczesne definiowanie patriotyzmu. Powyższa teza implikuje pytanie, gdzie ów patriotyzm się zaczyna, a gdzie zaczyna się po prostu obciach? Kontorowersyjne? Z całą pewnością. Monografię "Polacy, nic się nie stało. Patriotyzm oczami młodzieży" polecamy obowiązkowej lekturze. Można się z nią zapoznać m.in. w bibliotekach w Kutnie, Płocku, a także bibliotekach "mundurowych" w WSzPol, ASzWoj, CBW, bibliotece AMW i innych bibliotekach uniwersyteckich.

Bezpośrednio po zakończeniu debaty przeprowadzono, zorganizowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie, Konkurs wiedzowy pt. "Bądź dumny - jesteś Polakiem". Uczestnikami Konkursu były dwuosobowe zespoły ze szkół podstawowych trzech województw. Najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie.

Stowarzyszenie Absolwentów Liceów Wojskowych SALW-a serdecznie dziękuje za zaproszenie, gratulując jednocześnie autorom monografii i laureatom konkursu.

Foto: SALW-a

 

 

 

Czytany 84 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy