reklama
sobota, 12 maj 2018 05:15

Nowe priorytety i mnóstwo pytań. Śmigłowce dla wojska coraz dalej

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Plany MON dotyczące dostarczenia żołnierzom nowych śmigłowców zmieniają się jak w kalejdoskopie. Według najnowszych informacji przedstawiciela ministerstwa, sekretarza stanu Wojciecha Skurkiewicza, pieniądze na ten cel ograniczono niemal o połowę, a priorytety się zmieniły. Ani słowem nie wspomniał o uznawanym dotychczas za najważniejszy zakupie maszyn dla Wojsk Specjalnych.

Przedstawiciel MON mówił na czwartkowym posiedzeniu Sejmu o planach modernizacji floty śmigłowców wojska. Zdawał ogólną relację na wniosek posłów opozycji. To, co powiedział, wywołało jednak zdziwienie wśród ekspertów, którzy mają problem ze zrozumieniem, co chciał przekazać wiceminister.

- Nie podejmuję się jednoznacznej interpretacji tych słów - mówi tvn24.pl Tomasz Dmitruk, dziennikarz miesięcznika "Nowa Technika Wojskowa". Jak tłumaczy, w wypowiedzi Skurkiewicza jest po prostu kilka istotnych niejasności dotyczących planów MON.

Źródło: www.wojskonews.pl

http://www.tvn24.pl

Czytany 209 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Brunon

    Rosjanie się zbroją, a my popadamy w ruinę. Niestety ten rząd nie zrobił i nie zrobi nic, żeby Polacy mogli czuć się bezpieczni. Propaganda z WOT-em to tylko mydlenie oczu. Nie te wojska panie i panowie politycy trzeba w pierwszej kolejności wyposażać, a wojska operacyjne. Partyzantka może broń na wrogu zdobywać. No chyba, że państwowa kasa powoli pustkami zaczyna świecić i z tego te...oszczędności. No ale tego raczej z ust politykow nie usłyszymy, no bo...PROPAGANDA SUKCESU PONAD WSZYSTKO.