reklama
sobota, 12 maj 2018 05:16

Skierowanie na kurs a wcześniejszy awans

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marcin: Mam pytanie dotyczące skierowania na kurs dla st. sierżant. Rozmawiając ze znajomymi z innych jednostek. Odniosłem wrażenie, że tylko w 11LDKPANC panuje maniera nie awansowania żołnierza do czasu ukończenia kursu. Jak to wygląda od strony prawnej.

Od redakcji:  Kwestie związane z wyznaczaniem żołnierzy zawodowych na stanowiska służbowe oraz wymagania kwalifikacyjne reguluje rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie trybu wyznaczania żołnierzy zawodowych na stanowiska służbowe i zwalniania z tych stanowisk z dnia 9 września 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 1292).

Zgodnie z § 3 ust. 2 lit. b) ww. rozporządzenia, wymaganiem kwalifikacyjnym do wyznaczenia na stanowiska służbowe zaszeregowany do stopnia etatowego SIERŻ. jest ukończenie kursu kwalifikacyjnego. Na [...] kurs kwalifikacyjny, jeżeli jest wymagany na stanowisku służbowym, żołnierza zawodowego kieruje się przed objęciem przez niego obowiązków na tym stanowisku (§ 5 ust. 1 ww. rozporządzenia).

W związku z powyższym dopuszczalna jest sytuacja wyznaczenia żołnierza zawodowego na stanowisko służbowe zaszeregowane do stopnia etatowego SIERŻ. oraz skierowanie na kurs kwalifikacyjny przed objęciem obowiązków na tym stanowisku. AG.

 

Czytany 918 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy