reklama
sobota, 12 maj 2018 05:34

Ojciec samotnie wychowujący dzieci a poligon

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marcin:  Jestem samotnie wychowującym ojcem dwójki dzieci w wieku (11 lat i 15 lat). W maju  wypadł mojej kompani 5 tygodniowy poligon i w związku z tym napisałem do dowódcy wniosek o przeniesienie mnie na inną kompanie na czas poligonu, abym mógł pracować na miejscu, dowódca nie zgodził się . Moje pytanie brzmi czy przysługuje mi urlop okolicznościowy czy też inny zapis prawny z tytułu samotnie wychowującego ojca ( rodzica ). Nie mogę sobie pozwolić na pozostawienie dzieci z rodziną,gdyż najbliższa jest oddalona ok 300 km w linii prostej. Ponadto jeżeli nie ja,to kto dostanie z mojej rodziny 5 tygodni wolnego od pracy,by być z moimi dziećmi.

Od red: W przedstawionej sytuacji zastosowanie mógłby mieć art. 62 ust. 11 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych. Żołnierz zawodowy może otrzymać zwolnienie od zajęć służbowych w razie konieczności sprawowania osobistej opieki nad najbliższym członkiem rodziny, gdy opieki takiej nie może sprawować małżonek żołnierza lub inny członek rodziny, nieprzekraczające jednak łącznie pięćdziesięciu dni roboczych w roku kalendarzowym.

Należałoby złożyć ponownie wniosek do dowódcy jednostki wojskowej, powołując się na powyższy przepis oraz załączyć oświadczenie, że nie zamieszkują z Panem inne pełnoletnie osoby (małżonek lub inny członek rodziny), które mogłyby zapewnić taką opiekę małoletnim dzieciom.AG

 

Czytany 749 razy Ostatnio zmieniany sobota, 12 maj 2018 05:46

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji