reklama
sobota, 12 maj 2018 05:46

Mobbing w kompanii 

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dorota:  Od pewnego czasu na swojej kompanii, na której jestem podoficerem młodszym spotykam się nagminnie z podnoszeniem głosu  przez dowódcę plutonu. I to  przy szeregowych. Oskarża mnie o nieprawdziwe zdarzenia, grozi pisaniem meldunków na żandarmerię, upomina, itp.  Świadkami za każdym razem są szeregowi. Dowódca kompanii nic z tego nie robi. Mimo że sam też był tego świadkiem. Nie wiem jak załatwić to prawnie,  ale na spokojnie.

Od red: Sprawy dotyczące możliwości istnienia mobbingu są sprawami niezwykle delikatnymi i niestety trudnymi do udowodnienia.  W pierwszej kolejności powinna Pani zgłosić się do psychologa w macierzystej jednostce (jeśli takowy jest) i zakomunikować o powstałych problemach. Warto byłoby także zwrócić się do Przewodniczącej Rady ds. Kobiet, przedstawiając zaistniałą sytuację. Niestety, przepisy regulujące tok służby żołnierzy zawodowych nie definiują pojęcia mobbingu oraz nie wskazują jakichkolwiek procedur ww. temacie

 

Czytany 1129 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Alibaba 40

    Jeśli wszystko jest ok to niech pisze do ŻW, a jeśli zarzuca Ci kłamstwa i nie szanuje zasad poszanowania stopnia podoficerskiego to Ty to zgłoś do ŻW, Widzę też z treści że nie jest przestrzegany regulamin ogólny rozdział II. A co w tej kwestii robi dca komp, ta sprawa też go dotyczy i to bardzo, jest jeszcze dca JW tzw wysłuchanie skarg,a na końcu tej drogi jeśli ktoś z innych żołnierzy potwierdzi ze jesteś poniżana itd jest możliwość przeniesienia na inną komp lub JW. Powodzenia ale nie będzie z górki odwagi miej swój honor i go broń. Pozdrawiam serdecznie żołnierz.