reklama
poniedziałek, 14 maj 2018 05:05

Kosztowna ochrona byłego szefa MON

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie mogą kosztować podatnika przywileje Antoniego Macierewicza. Od lutego były szef MON korzysta ze służbowej limuzyny z kierowcą i ochroniarza, będącego funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

- Antoni Macierewicz jest dziś szeregowym posłem i szefem podkomisji smoleńskiej pracującym społecznie. Ochronę Żandarmerii Wojskowej, zgodnie z prawem może mieć tylko minister i podsekretarz stanu. To ewidentne obejście prawa, bezprecedensowa sytuacja - mówi dziennikowi były minister obrony rządów PO-PSL Tomasz Siemoniak.

Według opozycji, "w czasach Macierewicza w MON skalę ochrony doprowadzono do absurdu. Antoni Macierewicz jako szef MON jeździł w kolumnie pojazdów ochronnych Żandarmerii Wojskowej - tak, jak wozi się premierów i prezydentów". Były szef MON, który dziś jest szeregowym posłem, wciąż chroniony jest niczym minister. ŻW nie udziela informacji o tym, jakie uprawnienia do ochrony bezpośredniej przysługują Macierewiczowi.

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://wiadomosci.onet.pl

Czytany 376 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Shark

    Już jeden lądował bez ochrony na płycie lotniska...i wiadomo jak się skończyło.
    A w czasach chorej z nienawiści, niezrównoważonej psychicznie i nieobliczalnej opozycji, to nie ma innego wyjścia, jak tylko pilnie strzec i czuwać nad zdrowiem i życiem byłego Ministra ON .