reklama
wtorek, 15 maj 2018 20:13

Nasi żołnierze pojadą do Korei? Polska może zwiększyć swoje wpływy na półwyspie

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Pałacu Prezydenckim rozważana jest opcja wysłania wojskowych na granicę między północną a południową częścią Półwyspu. Nawet gdyby było ich tylko kilku, to wizerunkowo na tym skorzystamy

 Za cztery tygodnie ma dojść do historycznego spotkania przywódców Korei i Stanów Zjednoczonych. I choć spekulacje zagranicznych mediów, że odbędzie się ono w Warszawie, od początku wydawały się nierealne, to faktem jest, że Polska może zwiększyć swoje wpływy na Półwyspie Koreańskim. – Prezydent Andrzej Duda wyraził zainteresowanie wzmocnieniem polskiej misji podczas lutowej wizyty na Półwyspie – przyznaje DGP Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Tę kwestię Duda poruszył już podczas odbywającej się w marcu dorocznej odprawy kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej i najważniejszych dowódców. Ma się to wpisywać w szersze zjawisko powrotu polskich żołnierzy do misji pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych, z których kilka lat temu się wycofaliśmy.

– Trwają prace nad takim projektem – potwierdza krótko przymiarki do wysłania żołnierzy do Korei Tomasz Szatkowski, wiceminister obrony odpowiedzialny głównie za kontakty zagraniczne. Wstępnie mowa o pięciu wojskowych, ale nawet tak mała liczba ma znaczenie.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://forsal.pl

Czytany 239 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy