reklama
środa, 16 maj 2018 09:08

PiS ma problem. Gdzie zniknęło 2,5 miliarda złotych?

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miało być kilkadziesiąt nowych śmigłowców – wielozadaniowych, dla wszystkich rodzajów wojsk, do szkoleń, transportu i innych zadań, oraz szturmowych – mających wykonywać zadania uderzeniowe. Ale śmigłowców nie ma, i najprawdopodobniej nie będzie. Tygodnik „Polityka" opisuje zamrożoną modernizację technologiczną armii, czego zakup śmigłowców jest najbardziej jaskrawym przykładem. Gdzie zniknęło 2,5 miliarda zł na zakup wojskowych maszyn?

Pod sam koniec kadencji rządu PO-PSL do mediów poszedł jasny przekaz: 50 śmigłowców wielozadaniowych i ok. 30 nowoczesnych śmigłowców szturmowych. Te pierwsze miały być z Francji, bo wybór padł na śmigłowce Caracal. Ale w 2016 minister Antoni Macierewicz przetarg anulował. Program zakupu maszyn szturmowych (program Kruk) w ogóle „nie oderwał się od ziemi". Po tym, jak Macierewicz rozstał się z MON, a jego miejsce zajął Mariusz Błaszczak, niewiele wskazuje na to, że sytuacja się poprawi.

Ubiegłotygodniowe posiedzenie komisji obrony coraz mocniej rozwiewa nadzieję wojskowych pilotów na nowe maszyny.

– W stosunku do najbardziej wyeksploatowanych śmigłowców rozpoczęte zostały prace w zakresie określenia możliwości przedłużenia ich docelowej normy eksploatacji, która pozwoli na dalsze użytkowanie tych śmigłowców przez siły zbrojne – cytuje wiceministra Wojciecha Skurkiewicza „Polityka".

Źródło: www.wojskonews.pl 

https://www.fakt.pl

 

Czytany 574 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy