reklama
środa, 16 maj 2018 09:15

Nie tylko prestiż. Parlamentarzyści NATO przyjeżdżają do Polski

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilkuset parlamentarzystów z państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i krajów blisko z nim związanych za niespełna dwa tygodnie będzie dyskutowało w Warszawie o najważniejszych sprawach dotyczących bezpieczeństwa. Choć to wydarzenie będzie miało w dużym stopniu charakter prestiżowy i rocznicowy, to jednak – głównie ze względu na termin – może się okazać ważnym przedsięwzięciem politycznym i okazją do promowania polskiego stanowiska w NATO.

Chodzi o wiosenną sesję Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, która odbędzie się w Warszawie, w Sejmie i Senacie w dniach 25-28 maja. Zgromadzenie liczy 260 członków z 29 państw sojuszniczych. Do tego dochodzą członkowie z 12 krajów stowarzyszonych, cztery delegacje ze stowarzyszonych państw regionu Morza Śródziemnego oraz 8 delegacji obserwatorów. Wszyscy delegaci są parlamentarzystami w swoich państwach. Polska grupa liczy 12 przedstawicieli i 12 zastępców (po 9 posłów i 3 senatorów).

ZP NATO obraduje w poszczególnych państwach Sojuszu. Co roku odbywają się dwie sesje – wiosenna i jesienna. Głosowania, a więc podejmowanie decyzji jest zarezerwowane na jesień, ale przygotowanie poszczególnych postanowień odbywa się wiosną.

Źródło: www.wojskonews.pl

http://www.defence24.pl

Czytany 113 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy