reklama
środa, 16 maj 2018 12:41

Multilifty dla armii

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Brygady obrony terytorialnej oraz logistycy z Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód z Elbląga zostaną wyposażeni w ciężarówki Jelcz P862D.43 z systemem samozaładowczym Multilift MK IV i przyczepami PK 2-24-t, czyli w zestawy przystosowane do przewozu 10- i 20-stopowych kontenerów. 45 zestawów, takich samych, jakich już używają jednostki operacyjne, będzie kosztować 89 mln zł.

Wojsko wykorzystuje 10- i 20-stopowe kontenery do bardzo wielu zadań. Na poligonach są w nich składowane zapasy, amunicja i broń, czasem budowane są z nich tymczasowe kwatery i pomieszczenia socjalne. Wykorzystywane są również jako mobilne warsztaty oraz polowe szpitale. Do przewozu wielofunkcyjnych 10- i 20-stopowych kontenerów Wojsko Polskie używa ciężarówek wyposażonych w urządzenia umożliwiające ich samoczynny załadunek. Najczęściej spotykanym w jednostkach rozwiązaniem jest Multilift, system produkowany przez fiński koncern Cargotec.

Obecnie wojsko ma na wyposażeniu ponad 170 zestawów, które składają się z samochodu wysokiej mobilności Jelcz 862 z systemem samozaładowczym Multilift MK IV oraz przyczepy do przewozu kontenerów PK 2-24-t.

Źródło: www.wojskonews.pl 

http://www.polska-zbrojna.pl

Czytany 401 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Paweł

    Fajnie, że kupujemy sprzęt od polskiej firmy, ale niestety z doświadczenia wiem, że będzie on nowy ale nie nowoczesny, np. Bez żadnego porównania z podobnym systemem na Iveco. Tylko, że u nas nikt nie słucha uwag bezpośrednich użytkowników...