reklama
poniedziałek, 11 czerwiec 2018 19:39

Eurosatory 2018: Nowa generacja europejskiej tarczy

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na targach Eurosatory 2018 koncern MBDA demonstruje swoje systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe. Prezentowany jest między innymi nowy pocisk Aster 30 Block 1NT, o zwiększonych możliwościach przechwytywania celów balistycznych.

W Paryżu demonstrowana jest cała rodzina systemów rakietowych MBDA. Są wśród nich między innymi zestawy przeciwlotnicze średniego zasięgu SAMP/T, jak i krótkiego zasięgu MICA VL oraz Land Ceptor.

Ważnym elementem ekspozycji jest pocisk przeciwlotniczy średniego zasięgu Aster 30 Block 1NT. Rakieta tego typu ma wejść na uzbrojenie przede wszystkim zestawów przeciwlotniczych SAMP/T, używanych we Włoszech i Francji. System tego typu, opracowany przez konsorcjum Eurosam (MBDA i Thales), eksportowany do Singapuru, już obecnie ma pewne możliwości zwalczania celów balistycznych. Wraz z wprowadzeniem pocisku Block 1NT zostaną one rozszerzone.

Pociski Block 1NT będą mogły przechwytywać rakiety balistyczne o zasięgu do około 1500 km. Otrzymają nową głowicę naprowadzającą pracującą w paśmie Ka. Będą mogły być używane zarówno na wyrzutniach lądowych, jak i na okrętach, wstępnie przewidziano ich wykorzystanie przez marynarkę wojenną Włoch. Przewiduje się, że rakiety w wersji Block 1NT osiągną gotowość operacyjną około 2023 roku.

Źródło: www.defence24.pl  >>>

http://www.defence24.pl/eurosatory-2018-nowa-generacja-europejskiej-tarczy

 

Czytany 81 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy