reklama
środa, 13 czerwiec 2018 20:48

Polowanie na informatorów

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prokuratura, ABW, Żandarmeria Wojskowa, zamiast badać przedstawiane przez dziennikarzy nieprawidłowości, tropią ich informatorów. Takie działania uderzają w fundamenty funkcjonowania mediów i uniemożliwiają oczyszczanie publicznych instytucji z patologii – alarmują organizacje dziennikarskie.

Informatorzy, informując media, próbują oczyścić z patologii demokratyczne instytucje. W ten sposób kraj staje się lepszy. Niedopuszczalne jest w tym kontekście naruszenie ich praw – mówi Jerzy Włodarczyk z Press Club Polska Polowanie na informatorów przez instytucje publiczne nie jest niczym nowym, lecz - jak zauważa Andrzej Stankiewicz - obecna sytuacja jest wyjątkowa pod jednym względem. – Oficjalne sposoby zdobywania informacji zawodzą – mówi

W kwietniu Onet opublikował artykuł "Anonimy, nielegalne operacje, DNA na zamówienie", w którym opisał, jak Żandarmeria Wojskowa przy pomocy BSW nielegalnie inwigilowała pracowniczkę CBA. Prokuratura nie zajęła się jednak opisanymi w artykule nieprawidłowościami. Zamiast tego zaczęła tropić potencjalnych informatorów dziennikarzy. Podejrzenie padło także na Michała. Stąd poranna wizyta policjantów w jego mieszkaniu.

Źródło: www.onet.pl >>>

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polowanie-na-informatorow/cmn0jdg

 

Czytany 414 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy