Warning: Creating default object from empty value in /autoinstalator/joomla/libraries/cms/application/site.php on line 531
portal-mundurowy.pl - Rząd proponuje wydłużyć okres planowania modernizacji armii do 15 lat
reklama
Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.
niedziela, 08 lipiec 2018 07:26

Rząd proponuje wydłużyć okres planowania modernizacji armii do 15 lat

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kierunki modernizacji technicznej sił zbrojnych będą wytyczane na 15 lat i aktualizowane co cztery lata – zakłada projekt ustawy opublikowany w piątek przez Rządowe Centrum Legislacji.

Rząd uzasadnia projektowaną zmianę dostosowaniem do systemu planowania w NATO i koniecznością długookresowych inwestycji związanych z programami zakupów dla wojska. Dotychczas szczegółowe kierunki rozwoju sił zbrojnych są określane na 10 lat. Są one podstawą programu rozwoju sił zbrojnych i planu modernizacji technicznej.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu sił zbrojnych Rada Ministrów co cztery lata określa - po zasięgnięciu opinii właściwej komisji sejmowej - szczegółowe kierunki przebudowy i modernizacji technicznej sił zbrojnych na kolejny 15-letni okres planistyczny, stosownie do zasad planowania obronnego w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO).

Źródło: www.defence24.pl  >>>

https://www.defence24.pl/rzad-proponuje-wydluzyc-okres-planowania-modernizacji-armii-do-15-lat

 

Czytany 255 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy