Warning: Creating default object from empty value in /autoinstalator/joomla/libraries/cms/application/site.php on line 531
portal-mundurowy.pl - Straż Marszałkowska z bronią gotową do strzału
reklama
Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.
poniedziałek, 09 lipiec 2018 07:56

Straż Marszałkowska z bronią gotową do strzału

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z zarządzeniem marszałka Marka Kuchcińskiego straż marszałkowska będzie mogła, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, nosić naładowaną broń palną – podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

Dziennik informuje, że dotarł do zarządzenia Marszałka Sejmu z 22 maja br., będącego jednym z wielu aktów wykonawczych wydanych w związku z uchwaleniem ustawy o Straży Marszałkowskiej.

W cytowanym przez "Rzeczpospolitą" dokumencie napisano, iż "dopuszcza się, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, noszenie przyznanej broni palnej z wprowadzonym nabojem do komory nabojowej". W dalszej części zarządzenia wskazano: "Po ustaniu przyczyny jej załadowania, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, broń palną, z wyłączeniem rewolwerów, należy niezwłocznie rozładować".

Z informacji udzielonej gazecie przez Centrum Informacyjne Sejmu, poinformowano, że "szczególne przypadki" są sytuacjami wyjątkowymi. Jak podaje CIS, chodzi tu wyłącznie o "sytuacje incydentalne i absolutnie nadzwyczajne, wykluczające poza rutynowe, codzienne obowiązki". Podkreślono również, że "wszyscy strażnicy posługujący się bronią palną są w tym zakresie odpowiednio przeszkoleni i mają stosowne zezwolenia".

Źródło: dorzeczy.pl  >>>

https://dorzeczy.pl/kraj/69927/Straz-Marszalkowska-z-bronia-gotowa-do-strzalu-Rz-dotarla-do-zarzadzenia-Kuchcinskiego.html

 

Czytany 101 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • Lewan

    Sytuacje nadzwyczajne,incydentalne,wykluczające poza rutynowe, codzienne obowiązki -taki bełgot prawny to tylko posłowie mogą wymyślić, szczerze współczuję temu kto będzie musiał użyć tej broni,przepisy o prawie użycia broni powinny być proste i konkretne inaczej to sprawa użycia jest z góry przegrana a użytkownik tej broni musi pożegnać się z tym zawodem jak to było z powiedzeniem o grzybach:wszystkie grzyby są jadalne ale niektóre tylko raz :