Warning: Creating default object from empty value in /autoinstalator/joomla/libraries/cms/application/site.php on line 531
portal-mundurowy.pl - Wojsko kupuje rakiety, czołgi i karabiny jak papier do drukarek. To nie ma sensu
reklama
Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.
poniedziałek, 09 lipiec 2018 20:53

Wojsko kupuje rakiety, czołgi i karabiny jak papier do drukarek. To nie ma sensu

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pośród problemów, z jakimi boryka się polska armia, planując, przygotowując i podejmując decyzje o modernizacyjnych zakupach uzbrojenia, sprzętu i wyposażenia dla wojska, wcale niebagatelną przeszkodą okazuje się przestarzały, niewydolny i przez to nieefektywny system tych zakupów. Utrudnia pozyskiwanie nowego sprzętu, powoduje nieracjonalne wydawanie środków na modernizację, przyczynia się do wydłużania procedur przetargowych oraz robienia zakupów w pośpiechu.

  • Krzysztof Michalski, były prezes Agencji Mienia Wojskowego: nie można kupować nowoczesnego sprzętu wojskowego jak porcji żywnościowych.
  • O potrzebie szybkiej i radykalnej zmiany prawa zakupowego mówi gen. bryg. rez. Adam Duda, były szef Inspektoratu Uzbrojenia
  • Wojciech Dąbrowski, były prezes PGZ: konsolidacja PGZ pozwala na niwelowanie bolączek, które od lat trapią polski przemysł obronny.

Zapytaliśmy ekspertów, co sprawia, że obecny system zakupów dla armii jest niewydolny? Co należy zmienić w obowiązujących zasadach pozyskiwania sprzętu i wyposażenia przez wojsko, aby proces ten usprawnić i zdynamizować? 

- Nie można kupować nowoczesnego sprzętu wojskowego jak porcji żywnościowych - w rozmowie z WNP.PL nie ma co do tego wątpliwości dr Krzysztof Michalski, były prezes Agencji Mienia Wojskowego, obecnie ekspert Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints. - Nieograniczone przetargi nie mają sensu, gdyż na świecie istnieje ograniczona liczba potencjalnych dostawców. Bywa, że przy niektórych markowych, wysokospecjalistycznych wyrobach liczy się tylko jeden kontrahent. Dlatego proces ten powinien ulec uproszczeniu i przyspieszeniu. 

Źródło: www.wnp.pl 

więcej  >>>

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/wojsko-kupuje-rakiety-czolgi-i-karabiny-jak-papier-do-drukarek-to-nie-ma-sensu,326438_1_0_0.html

 

Czytany 284 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy