Warning: Creating default object from empty value in /autoinstalator/joomla/libraries/cms/application/site.php on line 531
portal-mundurowy.pl - Wojsko Polskie otrzyma naziemną stację łączności satelitarnej
reklama
Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.
czwartek, 12 lipiec 2018 06:48

Wojsko Polskie otrzyma naziemną stację łączności satelitarnej

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inspektorat Uzbrojenia wyłonił dostawcę Stacji Bazowej Wojskowego Systemu Łączności Satelitarnej (SB WSŁS) zamówionej na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Przeznaczeniem pozyskanej aparatury będzie zarządzanie terminalami oraz siecią łączy satelitarnych w użyciu Wojska Polskiego. Kontrakt o wartości blisko 25 mln zł zawarto z firmą Siltec Sp. z o.o., zakładając wykonanie udzielonego zamówienia w ciągu następnych 24 miesięcy.

Umowa zawarta 28 czerwca br. z pruszkowską firmą Siltec stanowi wynik zamówienia publicznego toczącego się od 10 marca 2015 roku. W jego treści wskazano zapotrzebowanie na wybudowanie Stacji Bazowej Wojskowego Systemu Łączności Satelitarnej (SB WSŁS) na potrzeby Sił Zbrojnych RP. Obiekt ma być centralnym węzłem w strukturze zarządzania terminalami oraz siecią łączy satelitarnych użytkowanych przez Wojsko Polskie.

Zgodnie z kryteriami przetargowymi, stacja powinna spełniać warunki i wymogi certyfikacji oraz badań dopuszczających ją do pracy z satelitami telekomunikacyjnymi: INTELSAT i EUTELSAT w pasmach C i Ku oraz SKYNET w paśmie X. Od oferentów wymagano również, by razem z proponowaną ofertą dostarczyli projekt techniczny oraz projekt budowlany przedstawiający finalny układ obiektu z uwzględnieniem naziemnych konstrukcji wspornych, anten i pozostałych elementów wyposażenia stacji bazowej WSŁS. Ubiegać się o zamówienie mogli jedynie ci kandydaci, którzy w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowali lub rozpoczęli realizację co najmniej jednego projektu technicznego oraz robót budowlanych dotyczących stacji naziemnej łączności satelitarnej typu hub, wyposażonej w co najmniej trzy anteny stacjonarne o aperturze min. 6 m.

Źródło: www.defence24.pl 

Więcej >>>

https://www.space24.pl/wojsko-polskie-otrzyma-naziemna-stacje-lacznosci-satelitarnej-wyloniono-wykonawce

 

Czytany 211 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • J-23

    Bardzo dobrze ale dobrze by było jakby w końcu pozabierali z armii kbkkAk 47, P64, P83 ,kbkkAkm i inny sprzęt z 1980 r.to emeryci wojskowi nie mieliby na czym się znać i pozwalnialiby się w końcu ,przyszła by "nowa krew' i na nowym sprzęcie służyła.