reklama
czwartek, 12 lipiec 2018 16:56

Odszkodowanie za wypadek 

Napisane przez AG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dawid: Dostałem odmowę od ubezpieczyciela przyznania szkody materialnej (rower, zegarek, spodenki itp.) wynikające z kolizji na rowerze (sprawcą był kierowca auta). Ubezpieczyciel stwierdził, iż jako żołnierz przysługuje mi świadczenie "Zgodnie z ustawą z dnia 11 kwietnia 2003 r. o świadczeniach odszkodowawczych przysługujących w razie wypadkówi chorób pozostających w związku ze służbą wojskową". Czy takie coś jest zasadne czy sam mogę zadecydować z jakiego ubezpieczenia chcę uzyskać odszkodowanie za uszkodzone przedmioty? 

Dodatkowo dostałem odmowę zrekompensowania kosztów za zwolnienie lekarskie. Jednak w przypadku kwoty za zwolnienie to wypadek został zgłoszony i będzie potraktowany jako powrót z pracy i dostanę zwrot pieniędzy ale to jeszcze chwilę potrwa bo dopiero tydzień dostałem wyrok sądu prawomocny skazujący kierowcę auta i dopiero zaniosłem odpis wyroku do pracy

Od redakcji: Niestety ubezpieczyciel nie ma racji. OC sprawcy wypadku pokrywa generalnie wszelkie szkody będące normalnym następstwem zdarzenia. Zgodnie z art. 361. § 1 kodeksu cywilnego, zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. § 2. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono.

Zgodnie z ww. artykułem osoba odpowiadająca za wyrządzenie szkody jest zobligowana do naprawienia czy zrekompensowania strat w naszym majątku albo poniesionych wydatków zaistniałych w związku ze zdarzeniem.

Proponuję złożyć odwołanie od otrzymanej decyzji o odmowie przyznania pełnego odszkodowania. W razie chęci skorzystania z Naszej pomocy, proszę się ponownie skontaktować. AG

Czytany 500 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • beata

    dzień dobry, może na tej stronie ktoś z przełożonych j.w.5004 orp.pułaski zwróci uwagę na mój wpis?
    piszę odnośnie pseudo flagowego okrętu orp.pułaski, załoga jest brutalna , wiecznie pijana nawet w morzu. Biją się i kopią leżocych dosłownie. Czas z tym skończyć. Jest alkomat na okręcie nie używany , służby obejmują pijani ludzie. Bardzo proszę o pomoc, boję się o swoją siostrę.