reklama
wtorek, 07 sierpień 2018 05:57

Czy Antoni Macierewicz był w wojsku? Życiorys byłego szefa MON w czasach PRL-u

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 sierpnia Antoni Macierewicz skończył 70 lat. Zanim były szef MON na dobre wszedł w politykę, to wcześniej zajmował się również zgoła innymi rzeczami. Polityk nigdy nie służył w wojsku, bowiem w czasach młodości uciekł przed obowiązkowym poborem dzięki studiom.

Urodzony w 1948 roku Antoni Macierewicz wybrał naukę w XVII Liceum Ogólnokształcącym im. Andrzeja Frycza w Warszawie, ale w 1965 roku z przyczyn politycznych został usunięty z listy uczniów. Powodem tego było potępienie na szkolnym apelu orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich.  Po zmianie szkoły zdał maturę w XLII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Warszawie. W 1966 roku Macierewicz studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim, którą ukończył w 1971 roku. Już wtedy przyszły polityk był zaangażowany w działalność opozycyjną. Później wykładał m.in. historię Ameryki Łacińskiej w Katedrze Iberystyki na UW. 

Wedle materiałów zgromadzonych w IPN od 1976 do 1978 r. był sześciokrotnie karany przez kolegia ds. wykroczeń – m.in. za niestawienie się przed Garnizonową Wojskową Komisją Lekarską. Choć służby wojskowej nigdy nie odbył, to w marcu tego roku w Toruniu przekonywał, że "obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej".

Źródło: natemat.pl  >>>

http://natemat.pl/245761,czy-antoni-macierewicz-sluzyl-w-wojsku-zyciorys-polityka-w-czasach-prl-u

 

Czytany 432 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji