reklama
wtorek, 07 sierpień 2018 06:11

Wojsko i policja bez zabezpieczenia antydronowego?

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zamach dronem pokazał, jak łatwo zabić prezydenta. Polak zna prosty sposób, jak się przed tym obronić

Zamach na prezydenta Wenezueli tylko pogłębia "dronofobię". Nawet najgenialniejszym wizjonerom i pisarzom science-fiction nie śniło się, że bezzałogowe statki powietrzne tak szybko wejdą pod strzechy - można je kupić nawet w markecie. Drony można używać do różnych celów, również tych niecnych. Czy polskie służby mundurowe są przygotowane na walkę z takim zagrożeniem?

Już w 2015 roku pisaliśmy, że polska armia miałaby zostać wyposażona w drony służące do rozpoznania, jak i rażenia przeciwnika. W marcu tego Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego na temat projektu" Osiągnięcie możliwości zwalczania z powietrza bezzałogowcyh systemów powietrznych kr. "NIDA". 

W ubiegłym roku polska policja odnotowała 18 przypadków przestępstw popełnionych przez operatorów dronów – donosi "Rzeczpospolita". 12 zgłoszeń pochodziło od pilotów samolotów podchodzących do lądowania, którzy zauważyli drony w okolicach lotnisk, m.in. w Warszawie. Prawo lotnicze zabrania używaniu dronów w miejscach gdzie odbywa się ruch lotniczy.  W maju Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg zatytułowany "Dostawa systemu antydronowego do neutralizacji małych bezzałogowych statków powietrznych", kończył się 19 czerwca. Przedmiotem zamówienia jest system antydronowy, oparty na zasadzie działania dron vs. dron- operator będzie mógł przechwycić bezzałogowca. W tym momencie policjanci prowadzą negocjacje.

Źródło: natemat.pl  >>>

http://natemat.pl/245763,jak-zniszczyc-drona-policja-i-wojsko-nie-maja-systemu-antydronowego

Czytany 130 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

  • alexy

    Do obrony przed dronami są defendrony i ustawa o ŚPB I BP, a także POPL i może jeszcze wojska WE. Wystarczą chęci i wszystko mamy. A swoją drogą urządzenia do obezwładniania za pomocą energii elektrycznej oraz pociski niepenetracyjne i siatka obezwładniająca. Wszystko szef ma w magazynie wystarczy pobrać :P.