reklama
wtorek, 07 sierpień 2018 19:33

Mariusz Błaszczak: nie we wszystkim zgadzam się z prezydentem Andrzejem Dudą

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Ja nie we wszystkim zgadzam się z prezydentem Andrzejem Dudą, czego dowodem jest fakt, że niektóre z przedłożeń ustaw przedstawiane przeze mnie, były przez prezydenta wetowane - mówił na antenie radiowej jedynki Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.  

Minął trzeci rok prezydentury Andrzeja Dudy. Ostatni rok w polityce krajowej to przede wszystkim sprawa referendum konsultacyjnego dotyczącego zmian w konstytucji, na które ostatecznie nie zgodził się Senat. Politykę zagraniczną zdominowała aktywność na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Prowadzący przywołał słowa Marka Suskiego, który zapowiedział, że nie będzie głosować na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach.

- Mój głos pan prezydent ma - zapewnił Mariusz Błaszczak. - Ja doceniam to, że prezydent jest aktywny, że godnie reprezentuje Polskę za granicą. Byłem uczestnikiem szczytu NATO w lipcu tego roku, niespełna miesiąc temu, widziałem że pan prezydent Duda ma dobry kontakt z liderami państw sojuszu, z prezydentem Donaldem Trumpem, że te rozmowy prowadzone są bardzo dynamicznie, że zmierzają do tego, żeby wzmocnić pozycję - Polski na arenie międzynarodowej, czego przejawem jest stacjonowanie wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce - podkreślił szef MON. - To jest rezultat szczytu NATO z 2016 roku, szczytu, na którym gospodarzem był właśnie prezydent Andrzej Duda - dodał.

Źródło: Polskie Radio  >>>

https://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/2175671,Mariusz-Blaszczak-nie-we-wszystkim-zgadzam-sie-z-prezydentem-Andrzejem-Duda

 

Czytany 338 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy