reklama
czwartek, 09 sierpień 2018 06:40

Wojsko znów próbuje kupić autobusy. Termin nadal napięty, bo trzeba wydać środki

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wojsko znów próbuje kupić autobusy. Termin nadal napięty, bo trzeba wydać środki

Druga Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ponownie próbuje kupić autobusy, tym razem jednak wielkość zamówienia została zmniejszona z 18 pojazdów do czterech. Niezmieniony pozostaje termin – pojazdy miałyby zostać dostarczone do końca listopada tego roku. Wojsko tłumaczy to pilną potrzebą oraz koniecznością wydatkowania środków finansowych zaplanowanych na ten rok.

Druga Regionalna Baza Logistyczna w Warszawie ogłosiła nowy przetarg na dostawy do czterech nowych autobusów. Zamówienie gwarantowane obejmuje trzy pojazdy, natomiast opcja – jeden autobus. Zamawiający szacuje wartość na 3,260 mln zł netto. Decyzja o wykorzystaniu opcji zapadnie w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Wszystkie pojazdy miałyby zostać dostarczone szybko – do 30 listopada 2018 r.

Termin składania ofert mija 22 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział podmioty, które zrealizowały w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej jedną podobną dostawę o minimalnej wartości 900 tys. zł. Zamawiający tym razem zdecydował się na zastosowanie procedury przyspieszonej, uzasadniając to pilną potrzebą udzielenia zamówienia oraz wydatkowania środków finansowych ujętych w planie finansowym na 2018 r. Wojsko zauważa, że w normalnej procedurze dostawcy mieliby zbyt mało czasu na realizację podejścia.

Źródło: www.transport-publiczny.pl  >>>

https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/wojsko-znow-probuje-kupic-autobusy-czy-tym-razem-beda-chetni-59286.html

Czytany 159 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji