reklama
piątek, 10 sierpień 2018 05:55

MON zarzuca Adamowiczowi kłamstwo. Resort Błaszczaka ujawnia list

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ciąg dalszy konfliktu między Ministerstwem Obrony Narodowej i  prezydentem Gdańska w sprawie formuły obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Resort obrony zarzuca Pawłowi Adamowiczowi kłamstwo, a jako dowód publikuje list polityka do Dowódcy Garnizonu Gdańsk Romana Gadomskiego.

Przypomnijmy, że w czwartek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zażądał, by prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zmienił decyzję o „niezaproszeniu wojska na uroczystości rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte”. – Nie wyobrażam sobie, aby 1 września Wojsko Polskie nie uczestniczyło w uroczystościach rocznicowych wybuchu II wojny światowej – przyznał Błaszczak. – Podkreślam, że Gdańsk jest częścią Rzeczypospolitej, a prezydent tego miasta nie ma prawa do zawłaszczania historii Polski, do traktowania Gdańska jako prywatnego folwarku. Historia Westerplatte jest częścią historii naszego kraju – dodał.

W trakcie specjalnie zwołanej konferencji prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapewnił, że podobnie jak co roku, także i w tym przedstawiciele służb mundurowych zostaną zaproszeni do uczestniczenia w obchodach na Westerplatte 1 września o godzinie 4:45. – Mamy wielkie zaufanie do polskiego munduru. Wojsko Polskie jest integralną częścią Westerplatte – stwierdził Adamowicz. Dodał jednocześnie, że takiego zaufania brakuje w przypadku „politycznego, partyjnego kierownictwa ministra obrony narodowej”.

Źródło: www.wprost.pl  >>>

https://www.wprost.pl/kraj/10145146/mon-zarzuca-adamowiczowi-klamstwo-resort-blaszczaka-ujawnia-list.html

 

Czytany 223 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji