reklama
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 18:35

Projekt śmigłowca bojowego AW249 szansą dla polskiej gospodarki

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

10 lipca 2018 roku spółki Leonardo Helicopters i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisały list intencyjny w sprawie budowy śmigłowca bojowego AW249. Współpraca w takim przedsięwzięciu jest wielką szansą dla polskiej gospodarki.

 AW249 to projekt budowy najnowszego europejskiego śmigłowca bojowego, który właśnie w tej chwili powstaje na deskach kreślarskich we Włoszech. Oferta Leonadro Helicopters dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej, dla polskiego przemysłu, polega na tym, żeby włączyć polskie firmy, w rozwój projektu budowy śmigłowca bojowego od samego początku. Co to oznacza? 

- Chcemy, żeby polskie firmy uczestniczyły w tym projekcie już na etapie jego projektowania, rozwoju maszyny, budowania prototypów, badań i certyfikacji. Polski przemysł obronny nigdy w swojej historii nie uczestniczył na równoprawnych zasadach w tego rodzaju międzynarodowym projekcie – powiedział Strefie Biznesu podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters. - Tu jest partnerstwo, dzielenie się wiedzą i technologią już na etapie powstawania produktu. Mówimy o zaangażowaniu polskiego przemysłu w bardzo nowoczesny projekt i to od razu we współpracy z jednym z najmocniejszych producentów śmigłowców na świecie, bo Leonardo to jest absolutnie światowa czołówka. A to projekt, którego wartość będzie liczona w miliardach euro – dodał. 

Źródło: polskatimes.pl  >>>

https://polskatimes.pl/projekt-smiglowca-bojowego-aw249-szansa-dla-polskiej-gospodarki/ar/13480856

 

Czytany 270 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy