reklama
wtorek, 11 wrzesień 2018 07:08

USA: wojsko rozwija technologię sterowania maszynami z zastosowaniem fal mózgowych

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

USA: wojsko rozwija technologię sterowania maszynami z zastosowaniem fal mózgowychCelem ma być stworzenie nieinwazyjnego interfejsu do bezpośredniej komunikacji mózgu z komputerem Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podlegający Pentagonowi think tank DARPA zaprezentował na konferencji program badawczy znany jako N3. Jego celem ma być stworzenie nieinwazyjnego interfejsu do bezpośredniej komunikacji mózgu z komputerem - podał serwis The Next Web.

Projekt N3 zakłada budowę interfejsu, dzięki któremu żołnierze będą mogli sterować maszynami za pomocą myśli bez konieczności chirurgicznego wszczepienia implantów mózgowych. Projekt ma być realizowany w oparciu o istniejące założenia technologiczne - poinformowali przedstawiciele agencji DARPA na sympozjum zorganizowanym z okazji 60-lecia instytucji.

Serwis The Next Web podkreśla, że istniejące obecnie interfejsy pozwalające na komunikację mózgu z komputerem powstawały przede wszystkim na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. DARPA chce natomiast, aby w ramach projektu N3 powstało urządzenie lekkie, wytrzymałe, a także zdolne do pracy w trudnych warunkach. Z prezentacji na sympozjum wynika, że interfejs ma być przenośny i nie każdy będzie mógł zostać jego użytkownikiem. Osoba korzystająca z urządzenia będzie musiała bowiem spełniać określone wymagania fizyczne - autorzy materiału poglądowego nie sprecyzowali jednak, jakie.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl >>>

http://www.rynekzdrowia.pl/Technologie-informacyjne/USA-wojsko-rozwija-technologie-sterowania-maszynami-z-zastosowaniem-fal-mozgowych,187409,7.html

Czytany 58 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy