reklama
czwartek, 13 wrzesień 2018 16:35

Wojskowi dostaną rekordowe podwyżki. Zyskają po 656 zł

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od stycznia przeciętne uposażenie żołnierza zawodowego wyniesie 5530 zł brutto. Kwotę oficjalnie potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Jak jednak dowiedział się DGP, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, oraz Andrzej Duda, prezydent RP i zwierzchnik Sił Zbrojnych, ustalili, że uposażenie żołnierza zawodowego zwiększy się od przyszłego roku z 3,20- do 3,63-krotności kwoty bazowej.

Przypomnijmy, że wynagrodzenie żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy służb mundurowych i specjalnych stanowi wielokrotność kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej na dany rok. Nie zmienia się ona od 2009 r. i wynosi 1523,29 zł. W przyszłym roku również nie jest planowany jej wzrost. Zwiększy się natomiast jej wskaźnik. DGP w sierpniu pisał, że optymistycznym wariantem będzie, jeśli wyniesie on 3,50. Okazało się, że szef MON postanowił dodatkowo uwzględnić przyszłoroczną inflację.– W resorcie mówiło się o takim wzroście płac, ale póki trwały ustalenia, nie byliśmy pewni, czy minister finansów się na nie zgodzi. Jeśli prezydent przychyli się do propozycji MON, będzie to świetna informacja dla wojskowych – komentuje komandor Wiesław Banaszewski, przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych.  Podkreśla, że w przeciwieństwie do innych służb mundurowych żołnierze nie dostali w tym roku podwyżek. Ostatni wzrost uposażeń dla wojskowych był w 2017 r. (średnio o 380 zł).

Należy przypomnieć, że 31 sierpnia, czyli dwa tygodnie  temu jako pierwszy o tym wskaźniku ( 3,63)  poinformował portal-mundurowy.pl  w artykule pt. "Jaki będzie wskaźnik uposażenia żołnierzy zawodowych"

Żródło: Gazeta Prawna  >>>

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1256025,wojskowi-dostana-rekordowe-podwyzki.html

Czytany 3352 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 13 wrzesień 2018 17:11

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

Pokaż poprzednie komentarze
 • Piotr

  Ty, Mundurowiec
  Powiedz mi jak ja mam się ubrać w ten równowaznik bo już nawet na Allegro mundury znikają. A skoro już przy kasie jesteśmy to podwyżki wszystkim po równym procesie. Po 13,6 chyba wychodzi. Najbardziej sprawiedliwy system.

 • Piotr

  Równy procent % oczywiście.

 • oficer

  k..wa te rozdawnictwo rozwali całą gospodarkę

 • Gosia

  Sprawiedliwie to chyba kwotowo a nie procentowo.

 • Paweł

  @GOSIA podwyżka procentowa uatrakcyjni wyższe stanowiska i zachęci/zmotywuje część żołnierzy do przejścia do wyższego korpusu, tudzież do zmian stanowiska.
  Zważywszy na to jak są rzucani oficerowie to taka podwyżka na pewno wpłynie na załagodzenie wieści o przeniesieniu do innego garnizonu.
  Acz... to jest tylko moje zdanie.

 • GOSIA

  Podwyżki procentowe zawsze są lepsze dla uposażenia z na górze w tabeli, a przecież 60 % stanu osobowego WP to szeregowi zawodowi. A z tym przechodzeniem do wyższych korpusów to piękna gadka kadrowcow a zycie pisze swoje scenariusze.

 • Piotr

  Tylko podwyżka % jest sprawiedliwa ponieważ właśnie zachowuje hierarchiczność armii. A, że w kwocie bezwzględnej oficer dostanie dwa razy więcej niż szeregowy to chyba dobrze. Dowodzony mniej a dowodzący więcej. Proste. Poza tym jak znam życie to szeregowi i tak % dostaną najwięcej a będą płakać.

 • GOSIA

  Na pewno będą płakać, ale z drugiej strony się nie dziwie bo kazdy chcialby dla siebie jak najwiecej. Jesli chodzi o hierarchicznosc to nie bedzie ona zachowana tylko jeszcze bardziej sie widelki rozciągną. Ten caly system uposażen jest chory i powinien byc stworzony na nowo. Niech okresla ile np. kpt ma zarabiac a ile procent z tego uposazenia ma miec szeregowy i przy kazdej kolejnej podwyżce niech to bedzie zachowane. W innym przypadku za kazdym razem beda zgrzyty i ludzie sa niezadowoleni.Jak kwotowo to dół zadowolony a jak procentowo to góra.

 • Tomasz

  Odpowiedzialność inna moi drodzy... Różnice musza byc większe, by zmotywować do dalszego kształcenia i rozwoju. Tak jest wszędzie.... Dziwne byłoby gdyby szeregowy i trzygwiazdkowy general dostali tyle samo podwyżki. Poza tym... do boju... i do nauki... po skonczeniu studiow duze szanse na przejście do wyższego korpusu. Trzeba tylko byc wlasciwie zmotywowanym i dzialac w tym zakresie a nie plakac jak to szeregowi maja ciężko. Powtarzam, roznice musza byc zdecydowanie wieksze. Zakres obowiazkow oficerów, ktorzy reprezentują interesy Polski w NATO oraz w dowodztwach w Warszawie troszkę inny niż strzelca lub kierowcy, ktorzy kazda minute po 15.30 skrzetnie zapisuja do nadgodzin (ale to juz inny temat). Pozdrawiam i zycze spelnienia obranych celow zawodowych!!! Pamiętajcie, szanse sa równe. Wszystko w Waszych rekach i głowach.

 • Mariusz

  Masz rację Tomasz. Zgadzam się w 100%. No nic - lecę na służbę ;)