reklama
piątek, 14 wrzesień 2018 09:21

Zmiany w systemie dowodzenia coraz bliżej. Zaczęły się prace w Sejmie

Napisane przez Ry
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Posłowie rozpoczęli w czwartek prace nad przygotowanym przez MON projektem zmian w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi. Zgodnie z tą propozycją szefowi Sztabu Generalnego WP zostaną podporządkowaniu obaj dowódcy połączonych rodzajów sił zbrojnych – generalny i operacyjny, a także szef Inspektoratu Wsparcia SZ. – Korygujemy błąd popełniony w 2014 r. – przekonywał szef MON Mariusz Błaszczak.

W czwartek około południa odbyło się w Sejmie tzw. pierwsze czytanie projektu zmian w dwóch ustawach – o urzędzie ministra obrony narodowej oraz o powszechnym obowiązku obrony. Oznacza to początek prac parlamentarnych na zmianami w systemie kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi, który w wojskowym żargonie nazywany jest skrótem SKiD.

Choć posłowie różnie oceniali projekt przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z prezydenckim Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, to w debacie nie padł wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Minister Błaszczak uznał to za sukces.  W dyskusji przeważały głosy o konieczności skierowania projektu do podkomisji, czyli – mówiąc w uproszczeniu – dokładnego rozpatrzenia proponowanych zmian. Podkomisja rzeczywiście została powołana w czwartek po południu. Jej przewodniczącym został Rafał Weber z PiS. Ciąg dalszy prac zapowiedział na ostatni tydzień września.

Źródło: www.defence24.pl  >>>

https://www.defence24.pl/zmiany-w-systemie-dowodzenia-coraz-blizej-zaczely-sie-prace-w-sejmie

 

 

 

Czytany 524 razy

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars
Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy